Swięto Rodziny

DSC_012126 maja 2013 roku odbyło się w Królowej Górnej „Parafialne Święto Rodziny”, którego głównym organizatorem było stowarzyszenie Regionalne Centrum Promocji i Rozwoju Doliny Królówki. W imprezie wzięli udział mieszkańcy całej parafii i okolicznych miejscowości oraz wielu przyjezdnych. Wśród gości był wicestarosta nowosądecki Mieczysław Kiełbasa wraz z małżonką, radny powiatowy Józef Świgut, wielu radnych gminnych oraz dyrektorzy szkół i nauczyciele.

Całość rozpoczęła się o godz. 13 na nowo wybudowanej scenie Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Józef Nowak – miejscowy proboszcz – w asyście ks. Jana Radzika – wikariusza. We mszy wzięły udział siostry zakonne, a jedna z nich – Stanisława Siedlarz – opowiedziała wszystkim o swojej pracy misyjnej na dalekiej Syberii. Bezpośrednio po zakończeniu celebry Mszy Świętej odbyło się poświęcenie nowej sceny, a następnie zebrani odśpiewali majówkę.

Po mszy rozpoczęły się różnego rodzaju pokazy i prezentacje. Jako pierwsza ze swoją piosenką wystąpiła Weronika Janusz, poczym swoje programy artystyczne zaprezentowali obecni i byli uczniowie szkół w Królowej Górnej i Królowej Polskiej. Były piosenki, recytacje, scenki kabaretowe i tym podobne popisy talentów, które publiczność przyjmowała gorącymi brawami.

Następnie przyszła kolej na pokaz różnego rodzaju sztuczek i akrobacji konnych. Odbyło się to na specjalnie wyznaczonym do tego celu placu za sceną. Tego rodzaju atrakcja przypomniała nam, że w erze komputerów i samochodów istnieją również inne sposoby spędzania czasu wolnego. Zadowolona publiczność powróciła wnet przed scenę, aby obejrzeć występ regionalnego zespołu „Skalnik”, który zauroczył nas nie tylko swoją muzyką i brawurowo wykonanymi tańcami, ale również niezwykle bogatymi strojami. Później każdy mógł obejrzeć pokaz z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Na zakończenie oficjalnej części święta zostały ogłoszone wyniki wcześniej rozegranego turnieju ojców w piłce nożnej. I miejsce zajęła drużyna z Królowej Górnej, II drużyna z Królowej Polskiej, a III drużyna z Mszalnicy. Około godziny 20 wytrwała publiczność miała okazję zabawić się przy dźwiękach muzyki zespołu „Słaby Band”.

Oprócz występów i pokazów na miejscu można było skosztować specjałów Koła Gospodyń Wiejskich z Binczarowej, a najmłodsi mogli pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni. Święto Rodziny w Dolinie Królówki można uznać za bardzo udane. Nowo wybudowana scena świetnie sprawdziła się, a trud organizatorów znów nie poszedł na marne.

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dodaj komentarz