Królewskie Spotkanie Młodych

DSC_0102Wakacje to znakomity czas na różnego rodzaju festiwale i imprezy dedykowane młodym ludziom. 12 sierpnia 2013 roku Parafia Królowa Górna oraz Stowarzyszenie „Dolina Królówki” postanowiły po raz pierwszy zorganizować taką uroczystość pod nazwą Królewskie Spotkanie Młodych, mając nadzieję, że przerodzi się ona w cykliczne święto.

Spotkanie odbyło się na scenie widowiskowej w Królowej Górnej. W programie przewidziano Mszę Świętą, uroczyste otwarcie grilla, występy zespołów młodzieżowych, koncert ewangelizacyjny, pokaz zdjęć z wcześniejszych imprez oraz pielgrzymki do Medjugorie, zabawy taneczne. Gościem specjalnym był Ojciec Jan Góra – organizator Lednickich Spotkań Młodych. Charyzmatyczny dominikanin mówił o tym, jak ważna w życiu człowieka jest wiara, podkreślał potrzebę bycia autentycznym. Do Królowej Górnej zawitał również raper Bęsiu, który opowiedział o swoim nawróceniu i wykonał utwory przekazujące wartości chrześcijańskie.

Uroczystość zakończyła się biesiadą z wodzirejem lednickim, która trwała do późnych godzin wieczornych.Niepowtarzalna atmosfera okraszona pyszną drożdżówką domowego wypieku i znakomita pogoda sprawiły, że roztańczonej młodzieży trudno było się rozstać. Ogromną wartością tej imprezy okazała się aktywność młodych ludzi. Pokazali oni, że nie tylko potrafią się wspaniale bawić, ale również z ogromnym zaangażowaniem pomagać w zorganizowaniu uroczystości. To spotkanie na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników, miejmy tylko nadzieję, ze za rok jeszcze więcej młodych ludzi przybędzie do Królowej Górnej na kolejne Królewskie Spotkanie Młodych.

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia