Dożynki 2016 w Królowej Górnej

DSC_0436Stowarzyszenie Dolina Królówki było inicjatorem i organizatorem tegorocznych dożynek w gminie Kamionka Wielka.

Czternastego sierpnia 2016 roku przy scenie widowiskowej zgromadzili się tłumnie mieszkańcy parafii Królowa Górna i okolicznych miejscowości: Bogusza, Kamionka Wielka, Mszalnica i Mystków.

W barwnym korowodzie prowadzonym przez konną banderię, na wozach i platformie ciągnikowej, z wieńcami dożynkowymi przyjechali starostowie i delegacje sołectw: Bogusza, Królowa Górna, Królowa Polska, Kamionka Wielka i Mystków.

Wieńce zrobione według różnych pomysłów zaprezentowano na scenie przed ołtarzem ofiarnym, na którym  sprawowana była Msza Święta koncelebrowana w intencji rolników pod przewodnictwem miejscowego proboszcza  ks. Krzysztofa Pasyka, który poświęcił dary oraz chleb i wieńce żniwne.

Zenon Kruczek – przewodniczący Rady Gminy w Kamionce Wielkiej, pełniący honory gospodarza dożynek, dokonał obrzędu podzielenia chleba, którym poczęstowano wszystkich uczestników spotkania.

W programie artystycznym wystąpiły liczne zespoły z  naszej Gminy: Zespół Regionalny  „Mystkowianie”, zespół kabaretowy Klubu Seniora z Kamionki Wielkiej z towarzyszeniem zespołu śpiewaczego „Kamionczanki”, zespół  Szkoły Podstawowej w Boguszy, gawędziarz Dawid Rola i zespół „Głody” z przyśpiewkami dożynkowymi, chór z Królowej Górnej, „Halni” z Mystkowa. Najpiękniejsze piosenki  z repertuaru zespołu  „Stare Dobre Małżeństwo” wykonały siostry Karolina i Kasia Sekuła  z towarzyszeniem Madzi Siedlarz.  Były liczne konkursy, wystawy, kiermasze, pokazy, tłusty poczęstunek, bogata gastronomia i wesoła zabawa ludowa z wyśmienicie grającymi „GŁODAMI”.

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Dodaj komentarz